Akademia Malucha w Goleniowie

PRZEDSZKOLE
Drodzy rodzice! Zapraszamy do naszego przedszkola. W ramach czesnego oferujemy wiele zajęć dodatkowych, imprez rodzinnych, plenerowych, spektakli muzycznych i teatralnych! Posiadamy duże przestronne sale z łazienkami, jadalnię, własny plac zabaw gabinet logopedyczny i terapii ręki oraz gabinet integracji sensorycznej. więcej>>

GABINET INTEGRACJI SENSORYCZNEJ
- Kompleksowa diagnoza i terapia integracji sensorycznej
- Profesjonalna kadra terapeutów SI
- Zajęcia indywidualne
- Bogato wyposażona sala

ŻŁOBEK
Żłobek rozpoczął swoją działalność w październiku 2019 roku
i od razu zyskał sympatię zarówno dzieci jak i ich rodziców.
W placówce, pod okiem wykwalifikowanych opiekunek,
przebywają dzieci w wieku 1-3 lat.
♡ Akademia Malucha
Przedszkole Niepubliczne Akademia Malucha powstało 2014 roku. Od tamtego czasu nieustannie kierujemy się wartościami takimi jak: wzajemne poszanowanie, w tym uwzględnianie niepowtarzalności każdego z wychowanków oraz indywidualnych predyspozycji, umiejętności i uzdolnień dzieci. Tworzymy dzieciom okazje do budowania konstruktywnych więzi i nawiązywania przyjacielskich kontaktów z rówieśnikami. Przyzwyczajamy do odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych. W naszym przedszkolu najważniejsze jest, aby nasze dzieci były szczęśliwe.
Tylko ze szczęśliwych dzieci wyrastają szczęśliwi dorośli.
Nasz zespół wyróżnia potrzeba ciągłego doskonalenia się, konsekwencja w dążeniu do celu, umiejętność współpracy w zespole nauczycieli, dbanie o pozytywne relacje z rodzicami, zaangażowanie w życie przedszkola i przede wszystkim wielkie serce do dzieci! Przedszkole posiada przestronne, jasne, nowocześnie wyposażone i zaaranżowane sale z osobnymi łazienkami, własny, duży plac zabaw, gabinet logopedyczny i terapii ręki oraz salę integracji sensorycznej.
W naszym przedszkolu odbywa się wiele zajęć dodatkowych w cenie czesnego. Do przedszkola Akademia Malucha dzieci mogą być zapisywane przez cały rok kalendarzowy. Istnieje możliwość zapisania dziecka tylko na okres wakacji.
Czesne wynosi 300 zł, a dzienna opłata za posiłki 10 zł.
Przedszkole pracuje przez cały rok kalendarzowy od 6.30-17.30 w dni robocze od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych oraz zatwierdzonych uchwałą Rady Pedagogicznej.
Gabinet Integracji Sensorycznej
Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące prawidłowego współdziałania poszczególnych zmysłów u Waszego dziecka np. systemu dotykowego lub koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzmożonego czy osłabionego napięcia mięśniowego albo przetrwałych odruchów pierwotnych – zapraszamy do kontaktu.
Aby wiedzieć czy i w jakim zakresie Państwa dziecko ma problemy/zaburzenia Integracji Sensorycznej należy przeprowadzić diagnozę. Diagnoza obejmuje trzy spotkania z terapeutą.
Na pierwszym spotkanie obecny jest terapeuta lub rodzic/rodzice. Najważniejszy tutaj jest wywiad zebrany od rodziców, którzy wiedzą najwięcej o swoim dziecku i mogą terapeucie przekazać istotne informacje. Wywiad obejmuje informacje od początków ciąży, poprzez poród i wczesne lata dziecięce, aż do stanu obecnego.
Drugie spotkanie na którym obecny jest tylko terapeuta i badane dziecko. Jest to ważne spotkanie, gdyż kolejną składową diagnozy stanowi obserwacja kliniczna dziecka, czyli szereg ćwiczeń/zabaw jakie mają na celu sprawdzenie obszarów funkcjonowania młodego człowieka. Jeśli jest możliwe przeprowadza się również szereg testów, które mają nakierować i dodać dodatkowych informacji z zakresu SI, a które są wręcz „twardymi danymi” ponieważ są opracowane na podstawie dokładnych wyników charakterystycznych dla konkretnego wieku dziecka.
Trzecie spotkanie jest ponownie spotkaniem samych rodziców/rodzica i terapeuty. Następuje na nim wręczenie rodziców pisemnej diagnozy SI, omówienie jej, przekazanie przez terapeutę swoich wniosków dotyczących dalszych działań i zaleceń.
Po otrzymaniu diagnozy SI rodzice mogą zapisać swoje dziecko na terapię.
Poniżej podajmy pewne problemy czy nieprawidłowości, które są charakterystyczne dla zaburzeń SI, tak aby sami Państwo, jeszcze w domu, mogli ocenić czy warto udać się ze swoim dzieckiem do terapeuty SI.
Problemy te mogą być różnej natury i w zależności od wieku objawiać się u dziecka w różnoraki sposób:
- Nie pełza, nie raczkuje, bardzo wcześnie wstaje i chodzi.
- Ma wąski repertuar żywieniowy.
- Jest labilne emocjonalnie, bardzo płaczliwe lub buntownicze.
- Nie znosi chodzić na bosaka, metek, obcinania włosów, paznokci, ubrudzonych ubrań, ust, rąk.
- Zdaje się nie słyszeć jak się do niego mówi, samo jest głośne a zdarza się, że narzeka na hałas.
- Często upada, obija się o framugi, dużo się przytula lub nie znosi się przytulać.
- Chodzi na palcach, nie umie nauczyć się jazdy na hulajnodze, rowerze.
- Mówi często o bólu nóg jak idzie, nawet krótkie dystanse.
Dzieci nie wyrastają z takich problemów, jedynie zmieniają one trochę formę i uczą się z nimi żyć, choć często jest to bardzo trudne i objawy wzrastają, aż w konsekwencji powodują: problemy z nauką, problemy z zachowaniem w szkole, problemy wychowawcze i rówieśnicze.
Jeśli w dalszym ciągu nie są Państwo pewni czy Waszemu dziecku potrzebna jest diagnoza SI zapraszamy na jednorazową konsultacje, na której na podstawie rozmowy i zebranego od rodzica wywiadu terapeuta podpowie czy diagnoza jest konieczna.
W ciele każdej osoby są określone zmysły, które to odbierają świat. Ten odbiór wysyłają do mózgu, gdzie są one ze sobą integrowane i porównywane z doświadczeniem. Następuje pełna integracja i przetwarzanie, na tej podstawie organizm odpowiada reakcją na zewnątrz. To dzięki temu wiemy, jaki nas świat otacza, rozumiemy i umiemy go odpowiednio analizować.
Dzięki temu również potrafimy segregować bodźce na te bardziej dla nas istotne i na te mniej oraz wiemy, jakie miejsce my w tym zajmujemy: gdzie jest nasze ciało, jak je czujemy i odbieramy. Do tego ważne jest czy są zintegrowane lub wygaszone odruchy ludzkie oraz na jakim poziomie jest napięcie mięśniowe. To tworzy cały obraz nas i świata. Dlatego tak ważne jest, aby Integracja Sensoryczna (SI) w ciele każdego z nas nie była zaburzona. Stąd też wynika, że nawet małe nieprawidłowości w SI mogą skutkować różnymi problemami.
Można temu zaradzić poprzez terapię SI, która polega na zabawach na specjalistycznym sprzęcie. Terapia ta wykorzystuje huśtawki, piłki, różne faktury, równoważnie, duże klocki, trampolinę, zapachy, dźwięki, pomoce dydaktyczne i wiele, wiele innych. Wszystko to tworzy przestrzeń terapeutyczną, która jest dla dzieci interesująca i ciekawa oraz nierzadko wywołująca radość. W terapii Integracji Sensorycznej ważny jest dobry kontakt terapeuty i dziecka oraz aby zajęcia prowadzone były w formie indywidualnej. Zajęcia mając formę zabawową motywują dziecko do ćwiczeń, a tak naprawdę są nieustanną pracą nad odruchami, napięciem mięśniowym oraz wszelakimi obszarami i kanałami sensorycznymi.
Terapia ręki to usprawnienie małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców. Podczas zajęć, najpierw pracujemy nad prawidłową postawą ciała, napięciem mięśniowym i pracą całej kończyny górnej, a dopiero w kolejnych etapach, nad przygotowaniem dłoni do wykonywania precyzyjnych ruchów.
Cel terapii
- poprawa postawy ciała
- poprawa sprawności ruchowej całej kończyny górnej
- udoskonalenie sprawności manipulacyjnej ręki
- nauka i doskonalenie prawidłowego chwytu
- doskonalenie umiejętności pisania
- poprawa koncentracji
Dla dzieci z:
- zaburzonym napięciem mięśniowym
- problemami samoobsługowymi
- problemami grafomotorycznymi
- problemami w zabawach manualnych
- zaburzoną koordynacją ruchową i wzrokowo-ruchową
Niepubliczny Żłobek Akademia Malucha
Żłobek Akademia Malucha swoją działalność rozpoczął od października 2019 roku. Pomysłodawczynią jest Justyna Zygmańska. Kilka lat temu wymarzyła sobie przyjazne miejsce z domową atmosferą dla dzieci w wieku żłobkowym. Od planowania do realizacji minęło trochę czasu, aż założyła żłobek Akademia Malucha – miejsce gdzie dzieci znajdą wszytko co najlepsze z dzieciństwa.
Żłobek Akademia Malucha oferuje dzienną opiekę nad dziećmi w wieku od 12 miesięcy do 3 lat. Placówka jest czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-17.30. Wyjątkami są 24 grudnia, kiedy żłobek jest nieczynny oraz 31 grudnia, kiedy pracujemy krócej.
W naszej placówce stawiamy na domową atmosferę, gdzie każde dziecko zna się wzajemnie z resztą podopiecznych, zna każdą Ciocię, a każda Ciocia zna wszystkie dzieci oraz ich Rodziców.
Małymi kroczkami przechodzimy poszczególne etapy rozwoju naszych maluchów. Razem uczymy się stawiać pierwsze kroczki, powtarzać pierwsze słowa. Uczymy się zawsze przez zabawę, aby nauka sprawiała wiele radości jednocześnie przynosząc fantastyczne efekty.
W Akademii Malucha znajdziecie Państwo prace plastyczne swoich dzieci, posmakujecie ich wypieków, usłyszycie piosenki i wierszyki w języku angielskim, zobaczycie swoje pociechy podczas gimnastyki czy zajęć umuzykalniających. Zawsze też możecie porozmawiać z Ciociami.
Najważniejsze jest dla nas dobro i rozwój naszych Maluchów. Jesteśmy zatem po to, aby sprostać wymaganiom naszych Milusińskich.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 607732205, mailowego: maluchy.edu.zlobek@gmail.com oraz do odwiedzenia naszego funpage’a na FB.
tel: 602 401 331
maluchy.edu@gmail.com
Akademia Malucha
ul. Marii Konopnickiej 5, 72-100 Goleniów
Godziny Otwarcia
Przedszkole „Akademia Malucha” czynne
- od poniedziałku do piątku 6.30 do 17.00
O nas
Witamy na stronie przedszkola „Akademia Malucha”.
To miejsce gdzie powstają i są realizowane projekty skierowane do dzieci umożliwiające wszechstronny rozwój, odpoczynek i radosną zabawę.
Naszym celem jest zapewnienie każdemu dziecku optymalnych warunków rozwoju w zakresie metod edukacji przedszkolnej oraz w zakresie tworzenia idealnej przestrzeni do zabaw i rekreacji.
maluchy.edu@gmail.com
tel. 602 401 331
ul. Marii Konopnickiej 5, 72-100 Goleniów